This product is currently not available.
- Order number: 4046040
- EAN 045544779173
- Suggested retail price: 57,00 €
2015 marks the 60th Anniversary of Disney's romantic classic Lady and the Tramp. Jim Shore... more
Product information "Disney Traditions / Jim Shore figurine - Lady & The Tramp 60th Anniversary Piece "Opposites Attract" 4046040."
2015 marks the 60th Anniversary of Disney's romantic classic Lady and the Tramp. Jim Shore celebrates this historic milestone with a special figurine capturing the two characters in a lovable pose. Available only from the Disney Traditions brand. The figurine is made from resin.
The item is packed in a branded craft box. Unique variations should be expected as the product is hand painted.
| Height: | 17,0 cm |
| Length: | 12,5 cm |
| Width: | 9,0 cm |
| Material: | Stone Resin |
| Year of release: | 2015 |
| Brand: | Disney Traditions |
| Artist: | Jim Shore |
| Manufacturer: | Enesco |
| Article group: | Figurine |
Related links to "Disney Traditions / Jim Shore figurine - Lady & The Tramp 60th Anniversary Piece "Opposites Attract" 4046040."
Read, write and discuss reviews... more
Customer evaluation for "Disney Traditions / Jim Shore figurine - Lady & The Tramp 60th Anniversary Piece "Opposites Attract" 4046040."
Write an evaluation
Evaluations will be activated after verification.
NEW
Preorder Now!
NEW
Preorder Now!
NEW
Preorder Now!
NEW
Preorder Now!
Viewed