- Order number: 6008981
- EAN 028399294824
- Suggested retail price: 78,00 €
Hair full of flowers, Rapunzel will be swinging to your home this season. Boasting a broach of... more
Product information "Disney Traditions / Jim Shore figurine - Christmas Rapunzel with Gifts "Gifts of Peace" 6008981"
Hair full of flowers, Rapunzel will be swinging to your home this season. Boasting a broach of holly and carrying a tightly wrapped gift, this princess will be delivering presents all across the kingdom in this Jim Shore design.
The item is packed in a branded craft box. Unique variations should be expected as the product is hand painted.
| Height: | 18,5 cm |
| Length: | 11,0 cm |
| Width: | 9,0 cm |
| Disney movie: | Tangled |
| Charakter: | Rapunzel |
| Material: | Stone Resin |
| Year of release: | 2021 |
| Brand: | Disney Traditions |
| Artist: | Jim Shore |
| Manufacturer: | Enesco |
| Article group: | Figurine |
Related links to "Disney Traditions / Jim Shore figurine - Christmas Rapunzel with Gifts "Gifts of Peace" 6008981"
Read, write and discuss reviews... more
Customer evaluation for "Disney Traditions / Jim Shore figurine - Christmas Rapunzel with Gifts "Gifts of Peace" 6008981"
Write an evaluation
Evaluations will be activated after verification.
NEW
Preorder Now!
NEW
Preorder Now!
Viewed