This product is currently not available.
- Order number: 6004499
- EAN 028399175345
- Suggested retail price: 46,00 €
This light arc depicts the Disney castle, where the wicked fairy Maleficent puts a spell on... more
Product information "Disney Princess - Sleeping Beauty Illuminated Castle candle arch 6004499"
This light arc depicts the Disney castle, where the wicked fairy Maleficent puts a spell on princess Aurora. By the help of the three fairys Flora, Fauna, and Merryweather Aurora will fall into a deep sleep until true love's kiss breaks the spell. This enchanting Disney candle arch is part of the Flourish collection from Department 56. Natural elements carefully crafted and layered, build a multidimensional scene depicting the famous movie scene when a wooden crate is delivered marked FRAGILE. It's a major award!
Celebrate the Holiday season in classic style with Flourish ornaments by Enesco.
| Height: | 39,0 cm |
| Length: | 28,0 cm |
| Width: | 5,0 cm |
| Disney movie: | Sleeping Beauty |
| Charakter: | Aurora, Prince Philipp |
| Material: | Wood |
| Year of release: | 2021 |
| Brand: | Flourish by Disney |
| Manufacturer: | Enesco |
| Article group: | Christmas Decoration / Christmas Ornament / Christmas Bubble, Figurine |
| Specials: | Lights up |
Related links to "Disney Princess - Sleeping Beauty Illuminated Castle candle arch 6004499"
Read, write and discuss reviews... more
Customer evaluation for "Disney Princess - Sleeping Beauty Illuminated Castle candle arch 6004499"
Write an evaluation
Evaluations will be activated after verification.
NEW
Preorder Now!
NEW
Preorder Now!
NEW
Preorder Now!
NEW
Preorder Now!
Viewed