This product is currently not available.
- Order number: 6011919
- EAN 028399340026
- Suggested retail price: 62,95 €
Something is hatching this spring and it isn't a baby chick! Popping out of an egg shell, Stitch... more
Product information "Disney Traditions / Jim Shore figurine - Stitch in an Easter Egg "An Alien Hatched!" 6011919"
Something is hatching this spring and it isn't a baby chick! Popping out of an egg shell, Stitch the alien gleefully wishes you and yours a happy Easter. Colorfully patterned, Jim Shore helps celebrate the 20th anniversary of Lilo and Stitch.
The item is packed in a branded craft box. Unique variations should be expected as the product is hand painted.
• Jim Shore Disney Traditions Collection
• Stitch in an Easter Egg
• "An Alien Hatched!"
| Height: | 13,0 cm |
| Length: | 11,0 cm |
| Width: | 11,0 cm |
| Disney movie: | Lilo & Stitch |
| Charakter: | Stitch |
| Material: | Stone Resin |
| Year of release: | 2022 |
| Brand: | Disney Traditions |
| Artist: | Jim Shore |
| Manufacturer: | Enesco |
| Article group: | Figurine |
Related links to "Disney Traditions / Jim Shore figurine - Stitch in an Easter Egg "An Alien Hatched!" 6011919"
Read, write and discuss reviews... more
Customer evaluation for "Disney Traditions / Jim Shore figurine - Stitch in an Easter Egg "An Alien Hatched!" 6011919"
Write an evaluation
Evaluations will be activated after verification.
NEW
Preorder Now!
NEW
Preorder Now!
NEW
Preorder Now!
Viewed