This product is currently not available.
- Order number: 6016591
- EAN 028399438259
- Suggested retail price: 156,95 €
In this spellbinding Jim Shore design, the Sanderson Sisters soar on their broomsticks high... more
Product information "Disney Traditions / Jim Shore figurine - Sanderson Sisters Flying "Come We Fly" 6016591"
In this spellbinding Jim Shore design, the Sanderson Sisters soar on their broomsticks high above a moonlit Salem, Massachusetts. Each sister wears her iconic gown, with an expression perfectly capturing their distinct and hilarious personalities.
The item is packed in a branded craft box. Unique variations should be expected as the product is hand painted.
| Height: | 24,0 cm |
| Length: | 24,0 cm |
| Width: | 9,0 cm |
| Disney movie: | Hocus Pocus |
| Charakter: | Mary, Sarah, Winifred |
| Material: | Stone Resin |
| Year of release: | 2025 |
| Brand: | Disney Traditions |
| Artist: | Jim Shore |
| Manufacturer: | Enesco |
| Article group: | Figurine |
Related links to "Disney Traditions / Jim Shore figurine - Sanderson Sisters Flying "Come We Fly" 6016591"
Read, write and discuss reviews... more
Customer evaluation for "Disney Traditions / Jim Shore figurine - Sanderson Sisters Flying "Come We Fly" 6016591"
Write an evaluation
Evaluations will be activated after verification.
NEW
Preorder Now!
NEW
Preorder Now!
NEW
Preorder Now!
NEW
Preorder Now!
NEW
Viewed