- Order number: 6016889
- EAN 028399455997
- Suggested retail price: 68,95 €
In this heartwarming Jim Shore scene, Dumbo is festively dressed in a red coat and hat as he... more
Product information "Disney Traditions / Jim Shore figurine - Dumbo with Christmas Tree "Merry Moments" 6016889"
In this heartwarming Jim Shore scene, Dumbo is festively dressed in a red coat and hat as he joyfully decorates a miniature Christmas tree with a real working bell in his trunk. Capture the spirit of the season with Dumbo's playful spirit.
The item is packed in a branded craft box. Unique variations should be expected as the product is hand painted.
| Height: | 14,0 cm |
| Length: | 14,0 cm |
| Width: | 12,5 cm |
| Disney movie: | Dumbo |
| Charakter: | Dumbo |
| Material: | Stone Resin |
| Year of release: | 2025 |
| Brand: | Disney Traditions |
| Artist: | Jim Shore |
| Manufacturer: | Enesco |
| Article group: | Christmas Decoration / Christmas Ornament / Christmas Bubble, Figurine |
Related links to "Disney Traditions / Jim Shore figurine - Dumbo with Christmas Tree "Merry Moments" 6016889"
Read, write and discuss reviews... more
Customer evaluation for "Disney Traditions / Jim Shore figurine - Dumbo with Christmas Tree "Merry Moments" 6016889"
Write an evaluation
Evaluations will be activated after verification.
NEW
Preorder Now!
NEW
Preorder Now!
NEW
Preorder Now!
Viewed