This product is currently not available.
- Order number: 6016883
- EAN 028399455935
- Suggested retail price: 187,95 €
Celebrate the season with Jim Shore's enchanting Christmas sleigh ride featuring Mickey, Minnie,... more
Product information "Disney Traditions / Jim Shore figurine - Mickey & Friends in Sleigh "A Sleigh Full of Joy" 6016883"
Celebrate the season with Jim Shore's enchanting Christmas sleigh ride featuring Mickey, Minnie, Donald, Daisy, Goofy, and Pluto bundled together in a beautifully crafted sleigh. Decorated with vibrant rosemaling patterns and gleaming metal runners.
The item is packed in a branded craft box. Unique variations should be expected as the product is hand painted.
| Height: | 20,5 cm |
| Length: | 20,5 cm |
| Width: | 16,5 cm |
| Charakter: | Daisy Duck, Donald Duck, Goofy, Mickey Mouse, Minnie Mouse, Pluto |
| Material: | Stone Resin |
| Year of release: | 2025 |
| Brand: | Disney Traditions |
| Artist: | Jim Shore |
| Manufacturer: | Enesco |
| Article group: | Christmas Decoration / Christmas Ornament / Christmas Bubble, Figurine |
Related links to "Disney Traditions / Jim Shore figurine - Mickey & Friends in Sleigh "A Sleigh Full of Joy" 6016883"
Read, write and discuss reviews... more
Customer evaluation for "Disney Traditions / Jim Shore figurine - Mickey & Friends in Sleigh "A Sleigh Full of Joy" 6016883"
Write an evaluation
Evaluations will be activated after verification.
NEW
Preorder Now!
NEW
Preorder Now!
NEW
Preorder Now!
NEW
Viewed