This product is currently not available.
- Order number: 4011755
- EAN 045544173803
- Suggested retail price: 28,00 €
Eeyore is one of the most popular and loveable Disney characters. This figurine by award winning... more
Product information "Disney Traditions / Jim Shore figurine - Eeyore "True Blue Companion" 4011755."
Eeyore is one of the most popular and loveable Disney characters. This figurine by award winning artist and sculptor, Jim Shore is a great addition to your Disney Traditions collection. The figurine is made from resin.
The item is packed in a branded craft box. Unique variations should be expected as the product is hand painted.
| Height: | 9,0 cm |
| Length: | 8,5 cm |
| Width: | 8,5 cm |
| Disney movie: | The Many Adventures Of Winnie The Pooh |
| Charakter: | Eeyore |
| Material: | Stone Resin |
| Year of release: | 2008 |
| Brand: | Disney Traditions |
| Artist: | Jim Shore |
| Manufacturer: | Enesco |
| Article group: | Figurine |
Related links to "Disney Traditions / Jim Shore figurine - Eeyore "True Blue Companion" 4011755."
Read, write and discuss reviews... more
Customer evaluation for "Disney Traditions / Jim Shore figurine - Eeyore "True Blue Companion" 4011755."
Write an evaluation
Evaluations will be activated after verification.
NEW
Preorder Now!
NEW
Preorder Now!
Viewed