This product is currently not available.
- Order number: 6002843
- EAN 028399138456
- Suggested retail price: 29,95 €
Dressed in a festive holiday dress, Minnie is excited for the arrival of the fun holiday season|... more
Product information "Disney Traditions / Jim Shore figurine - Minnie Mouse Christmas Personality "Festive Fashionista" 6002843"
Dressed in a festive holiday dress, Minnie is excited for the arrival of the fun holiday season| This holiday Minnie is hand-crafted in stone resin and hand painted with Jim Shore's signature rosemaling
The item is packed in a branded craft box. Unique variations should be expected as the product is hand painted.design.
| Height: | 12,0 cm |
| Length: | 7,0 cm |
| Width: | 4,0 cm |
| Charakter: | Minnie Mouse |
| Material: | Stone Resin |
| Year of release: | 2019 |
| Brand: | Disney Traditions |
| Artist: | Jim Shore |
| Manufacturer: | Enesco |
| Article group: | Figurine |
Related links to "Disney Traditions / Jim Shore figurine - Minnie Mouse Christmas Personality "Festive Fashionista" 6002843"
Read, write and discuss reviews... more
Customer evaluation for "Disney Traditions / Jim Shore figurine - Minnie Mouse Christmas Personality "Festive Fashionista" 6002843"
Write an evaluation
Evaluations will be activated after verification.
NEW
Preorder Now!
NEW
Preorder Now!
Viewed