- Order number: 6005954
- EAN 028399219193
- Suggested retail price: 95,95 €
Jim Shore captures Ariel at her most iconic in this graceful figurine. Sitting on a rock raised... more
Product information "Disney Traditions / Jim Shore figurine - Ariel Sitting on Rock by Light up Moon "Mermaid by Moonlight" 6005954"
Jim Shore captures Ariel at her most iconic in this graceful figurine. Sitting on a rock raised above the waves, the little mermaid dreams of a more exciting life. With beautiful detailing, the piece shines even brighter when lit up. Requires 2 x AAA batteries.
The item is packed in a branded craft box. Unique variations should be expected as the product is hand painted.
| Height: | 19,0 cm |
| Length: | 16,5 cm |
| Width: | 9,0 cm |
| Disney movie: | The Little Mermaid |
| Charakter: | Ariel |
| Material: | Stone Resin |
| Year of release: | 2019 |
| Brand: | Disney Traditions |
| Artist: | Jim Shore |
| Manufacturer: | Enesco |
| Article group: | Figurine |
| Specials: | Lights up |
Related links to "Disney Traditions / Jim Shore figurine - Ariel Sitting on Rock by Light up Moon "Mermaid by Moonlight" 6005954"
Read, write and discuss reviews... more
Customer evaluation for "Disney Traditions / Jim Shore figurine - Ariel Sitting on Rock by Light up Moon "Mermaid by Moonlight" 6005954"
Write an evaluation
Evaluations will be activated after verification.
NEW
Preorder Now!
NEW
Preorder Now!
Viewed