This product is currently not available.
- Order number: 4010026
- EAN 045544148986
- Suggested retail price: 32,00 €
This wonderful figurine from Disney Traditions features Bambi and a butterfly playing together.... more
Product information "Disney Traditions / Jim Shore figurine - Bambi "Wonder of Spring" 4010026."
This wonderful figurine from Disney Traditions features Bambi and a butterfly playing together. A perfect addition to your collection, or a great gift for someone special. Designed by award-winning artist and sculptor, Jim Shore. The figurine is made from resin.
The item is packed in a branded craft box. Unique variations should be expected as the product is hand painted.
| Height: | 12,0 cm |
| Length: | 9,0 cm |
| Width: | 4,5 cm |
| Disney movie: | Bambi |
| Charakter: | Bambi |
| Material: | Stone Resin |
| Year of release: | 2008 |
| Brand: | Disney Traditions |
| Artist: | Jim Shore |
| Manufacturer: | Enesco |
| Article group: | Figurine |
Related links to "Disney Traditions / Jim Shore figurine - Bambi "Wonder of Spring" 4010026."
Read, write and discuss reviews... more
Customer evaluation for "Disney Traditions / Jim Shore figurine - Bambi "Wonder of Spring" 4010026."
Write an evaluation
Evaluations will be activated after verification.
NEW
Preorder Now!
NEW
Preorder Now!
NEW
Preorder Now!
Viewed