- Order number: 6000973
- EAN 045544956079
- Suggested retail price: 69,95
Fiercely protective and unconditionally loving, Mrs. Jumbo cherishes her big-eared baby Dumbo.... more
Product information "Disney Traditions / Jim Shore figurine - Mrs Jumbo & Dumbo "A Mother's Unconditional Love" 6000973"
Fiercely protective and unconditionally loving, Mrs. Jumbo cherishes her big-eared baby Dumbo. Handcrafted and hand-painted in exquisite detail, this resin figurine by Jim Shore makes a beautiful keepsake for Mother's Day or as a new mum gift.
The item is packed in a branded craft box. Unique variations should be expected as the product is hand painted.
| Height: | 19,0 cm |
| Length: | 16,5 cm |
| Width: | 12,5 cm |
| Disney movie: | Dumbo |
| Charakter: | Dumbo, Mrs. Jumbo |
| Material: | Stone Resin |
| Year of release: | 2018 |
| Brand: | Disney Traditions |
| Artist: | Jim Shore |
| Manufacturer: | Enesco |
| Article group: | Figurine |
Related links to "Disney Traditions / Jim Shore figurine - Mrs Jumbo & Dumbo "A Mother's Unconditional Love" 6000973"
Read, write and discuss reviews... more
Customer evaluation for "Disney Traditions / Jim Shore figurine - Mrs Jumbo & Dumbo "A Mother's Unconditional Love" 6000973"
Write an evaluation
Evaluations will be activated after verification.
NEW
Preorder Now!
NEW
Preorder Now!
NEW
Preorder Now!
Viewed