- Order number: 6001271
- EAN 045544973359
- Suggested retail price: 55,00 €
You ain't never had a friend like Genie. Jim Shore captures his fun, comical spirit, as he... more
Product information "Disney Traditions / Jim Shore figurine - Genie "Born Showman" 6001271"
You ain't never had a friend like Genie. Jim Shore captures his fun, comical spirit, as he dances along with a cane and top hat, entertaining his adoring audience. Make your wishes come true with this playful Genie from Disney's Aladdin in your magical collection.
The item is packed in a branded craft box. Unique variations should be expected as the product is hand painted.
| Height: | 21,0 cm |
| Length: | 13,0 cm |
| Width: | 11,0 cm |
| Disney movie: | Aladdin |
| Charakter: | Genie |
| Material: | Stone Resin |
| Year of release: | 2019 |
| Brand: | Disney Traditions |
| Artist: | Jim Shore |
| Manufacturer: | Enesco |
| Article group: | Figurine |
Related links to "Disney Traditions / Jim Shore figurine - Genie "Born Showman" 6001271"
Read, write and discuss reviews... more
Customer evaluation for "Disney Traditions / Jim Shore figurine - Genie "Born Showman" 6001271"
Write an evaluation
Evaluations will be activated after verification.
NEW
Preorder Now!
NEW
Preorder Now!
NEW
Preorder Now!
Viewed