- Order number: 6001270
- EAN 045544973342
- Suggested retail price: 81,95 €
Share a whole new world with Aladdin and Jasmine. Romance takes flight in this iconic scene, as... more
Product information "Disney Traditions / Jim Shore figurine - Storybook Aladdin "Romance Takes Flight" 6001270"
Share a whole new world with Aladdin and Jasmine. Romance takes flight in this iconic scene, as they embark on a magic carpet ride and fall in love among the stars. Treasure their romantic tale with this splendid storybook designed by Jim Shore.
The item is packed in a branded craft box. Unique variations should be expected as the product is hand painted.
| Height: | 14,5 cm |
| Length: | 20,0 cm |
| Width: | 7,0 cm |
| Disney movie: | Aladdin |
| Charakter: | Aladdin, Jasmine |
| Material: | Stone Resin |
| Year of release: | 2019 |
| Brand: | Disney Traditions |
| Artist: | Jim Shore |
| Manufacturer: | Enesco |
| Article group: | Figurine |
Related links to "Disney Traditions / Jim Shore figurine - Storybook Aladdin "Romance Takes Flight" 6001270"
Read, write and discuss reviews... more
Customer evaluation for "Disney Traditions / Jim Shore figurine - Storybook Aladdin "Romance Takes Flight" 6001270"
Write an evaluation
Evaluations will be activated after verification.
NEW
Preorder Now!
NEW
Preorder Now!
Viewed