This product is currently not available.
- Order number: 4031484
- EAN 045544522670
- Suggested retail price: 54,95 €
Once upon a time... a little mermaid dreamt to be part of your world. Jim Shore creates a new... more
Product information "Disney Traditions / Jim Shore figurine - Storybook The Little Mermaid "Undersea Dreaming" 4031484."
Once upon a time... a little mermaid dreamt to be part of your world. Jim Shore creates a new figural collection that brings storybooks into a whole new dimension. Ariel Scuttle and Flounder leap out of the pages and into our hearts. The figurine is made from resin.
The item is packed in a branded craft box. Unique variations should be expected as the product is hand painted.
| Height: | 15,5 cm |
| Length: | 20,0 cm |
| Width: | 9,5 cm |
| Disney movie: | The Little Mermaid |
| Charakter: | Ariel, Flounder, Prince Eric, Sebastian |
| Material: | Stone Resin |
| Year of release: | 2013 |
| Brand: | Disney Traditions |
| Artist: | Jim Shore |
| Manufacturer: | Enesco |
| Article group: | Figurine |
Related links to "Disney Traditions / Jim Shore figurine - Storybook The Little Mermaid "Undersea Dreaming" 4031484."
Read, write and discuss reviews... more
Customer evaluation for "Disney Traditions / Jim Shore figurine - Storybook The Little Mermaid "Undersea Dreaming" 4031484."
Write an evaluation
Evaluations will be activated after verification.
NEW
Preorder Now!
NEW
Preorder Now!
Viewed