This product is currently not available.
- Order number: 4055414
- Suggested retail price: 89,95 €
An altogether human Ariel from the classic Disney feature The Little Mermaid is waiting for a... more
Product information "Disney Traditions / Jim Shore figurine - Ariel & Prince Eric "Waiting For A Kiss" 4055414."
An altogether human Ariel from the classic Disney feature The Little Mermaid is waiting for a kiss from her prince in this heartfelt design from the unique artistry of Jim Shore. The romantic figurine is made from resin.
The item is packed in a branded craft box. Unique variations should be expected as the product is hand painted.
| Height: | 15,0 cm |
| Length: | 22,5 cm |
| Width: | 12,0 cm |
| Disney movie: | The Little Mermaid |
| Charakter: | Ariel, Prince Eric |
| Material: | Stone Resin |
| Year of release: | 2016 |
| Brand: | Disney Traditions |
| Artist: | Jim Shore |
| Manufacturer: | Enesco |
| Article group: | Figurine |
Related links to "Disney Traditions / Jim Shore figurine - Ariel & Prince Eric "Waiting For A Kiss" 4055414."
Read, write and discuss reviews... more
Customer evaluation for "Disney Traditions / Jim Shore figurine - Ariel & Prince Eric "Waiting For A Kiss" 4055414."
Write an evaluation
Evaluations will be activated after verification.
NEW
Preorder Now!
NEW
Preorder Now!
NEW
Preorder Now!
NEW
Preorder Now!
Viewed