This product is currently not available.
- Order number: 4039085
- EAN 045544650663
- Suggested retail price: 28,00 €
Suzy the seamstress from Disney's Cinderella is happy to lend a helping hand. A great companion... more
Product information "Disney Traditions / Jim Shore figurine - Suzy "Cinderella's Kind Helper" 4039085."
Suzy the seamstress from Disney's Cinderella is happy to lend a helping hand. A great companion piece to the Jaq and Gus clock or as a stand alone figurine. Designed by award winning artist and sculptor, Jim Shore for the Disney Traditions brand. The figurine is made from resin.
The item is packed in a branded craft box. Unique variations should be expected as the product is hand painted.
| Height: | 10,0 cm |
| Length: | 7,0 cm |
| Width: | 5,0 cm |
| Material: | Stone Resin |
| Year of release: | 2014 |
| Brand: | Disney Traditions |
| Artist: | Jim Shore |
| Manufacturer: | Enesco |
| Article group: | Figurine |
Related links to "Disney Traditions / Jim Shore figurine - Suzy "Cinderella's Kind Helper" 4039085."
Read, write and discuss reviews... more
Customer evaluation for "Disney Traditions / Jim Shore figurine - Suzy "Cinderella's Kind Helper" 4039085."
Write an evaluation
Evaluations will be activated after verification.
Viewed